Maciej Zalewski z brązowym medalem regat Easter Meeting we włoskim Torbole!

We włoskim Torbole nad Jeziorem Garda zakończyły się właśnie regaty Easter Meeting, e których wzięli udział nasi zawodnicy.

 

 

Trzy dni zmagań przy bardzo wymagających warunkach pozwoliły na rozegranie dziewięciu wyścigów. Na starcie w klasie RSX zawodnicy z Włoch, Polski, Grecji i Niemiec. Jak przystało na Gardę- wiatru nie brakowało ( zwłaszcza w ostatnim dniu regat).
Dla Naszych Juniorów był to kolejny sprawdzian przed zbliżającym się sezonem i możliwość opływania się na akwenie tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów. Dodatkowym atutem była możliwość sprawdzenia się z zawodnikami z innych krajów.
Najlepiej spisał się Maciek Zalewski ( debiutant w klasie RSX), który zajął 3 miejsce w kategorii U17 i 8 miejsce w generalce. Tuż za nim uplasował się Michał Warzocha który zakończył regaty na 9 miejscu.
O prawdziwym pechu może mówić Magda Majewska , która po pierwszym dniu rozcięła stopę i została wykluczona z dalszej rywalizacji. Finalnie zakończyła rywalizację na 4 miejscu wśród kobiet.
Kolejne doświadczenia za Nami- zostajemy jeszcze na Gardzie na kilka dni zgrupowania i wracamy do kraju. Kolejny start w Krynicy Morskiej- Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego.